Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Fertijin Kadın Sağlığı Merkezi'nin Direktörü Op. Dr. Seval Taşdemir, doğurganlık için kadın ve erkeğin dikkat etmesi gerekenleri açıkladı. Soru ve cevaplarla hamile kalmak için dikkat edilmesi gerekenler..

Her gün ilişkiye girerlerse ne olur?

Çok sık ilişkiye girildiği taktirde meninin hacmi ve sperm sayısı azalır.

Sekse çok ara vermek spermleri güçlendirir mi?

Çok ara vermek de sorun yaratır. İki hafta hiç ilişkiye girmedikten sonra gerçekleşen ilişkide, çıkan sperm sayıları yüksek olsa bile hareketlilik düşer.

Ayın hangi dönemleri çiftler için şans artıyor?

28 günde bir adet gören kadında 14. gün yumurtlama günüdür. Dolayısıyla 10. günden itibaren gün aşırı ilişki olması, hamilelik şansını en çok artıran tempodur.

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere önerilen pozisyonlar oluyor mu?

Bir kere kadının rahminin pozisyonu önemlidir. Kadının üstte olduğu pozisyonda hamile kalmak daha zordur. Hamilelik isteniyorsa kadının kalça altına yastık koyması bile önerilebilir.

Doğurganlığı artıran yiyecekler var mı?

Organik gıdaları tavsiye ediyorum. Yenilecek gıdalar iyi yıkanmalı, sigaradan uzak kalınmalı. Çünkü günde bir paket sigara içenlerin menopozu üç yıl erkene çekiliyor, iki paket içenlerin ise beş yıl.

Kadın ve erkeğin ilişki öncesi yapmaması gereken birtakım şeyler var mı?

Çok sıcak banyo sperm üretimini azaltır. Çünkü testis ısıya hassastır. Özellikle sperm sayısı sınırda olan kişilerde zararlıdır.

Çocuk isteyen çiftler ne sıklıkta ilişkiye girmeli?

Hamilelik için çiftlere haftada iki üç kere ilişkide bulunmalarını öneririz. Ama asla bir sınırlandırma da getiremeyiz, ilişki spontan olmalıdır. Sonuçta ilişki sıklığı anne baba olma şansını büyük ölçüde etkilemez.

Her gün ilişkiye girerlerse ne olur?

Hiçbir şey olmaz. Köylerde her gün ilişkiye giriyorlar, sağlıklı çocukları oluyor. Günlük ilişkiler her zaman sperm sayısını düşürmez.

Sekse çok ara vermek spermleri güçlendirir mi?

Günü geliyor çok ender, hatta yılda bir kez ilişkiyle bile insanlar çocuk sahibi olabiliyorlar.

Ayın hangi dönemleri çiftler için şans artıyor?

Sperm, kadının genital organlarında bir süre yaşar. 14. gün en riskli gün olarak söylense de bazen 20. günlere kadar gebelik riski sürer. Bu nedenle takvim metodu hiçbir zaman doğum kontrol yöntemi olarak işe yaramaz. Bu metodu kullananlar kazaya kurban giderler.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere önerilen pozisyonlar oluyor mu?

Pozisyonlar da çok önemli değildir. Yalnızca ilişkiden sonra bizim toplumumuzda vajinal duş çok yaygın, bunu önermiyoruz. Enfeksiyona davetiye çıkarıyor.

Doğurganlığı artıran yiyecekler var mı?

Tek yönlü beslenmenin yumurtlama üzerinde kötü etkisi var. Vejetaryenlerde kısırlık oranı yüksektir. Hayvansal proteinlerden de alınması şart.

Kadın ve erkeğin ilişki öncesi yapmaması gereken birtakım şeyler var mı?

Alkolün spermler üzerinde toksit etkisi vardır. Vajinal duşu, özellikle hamilelik beklenen ilişkilerde önermiyoruz.

Hamile kalmak için öncelikle buna kesin bir karar vermek gerekir.

Bir çocuğun sorumluluğunu her yönden alabilecek kadar yeterli seviyeye gelmiş anne ve baba adaylarının hamilelik öncesi, hamilelik ve doğum sonrası süreçlerinin getireceği problemlere göğüs germeye karar vermiş olmaları gerekmektedir. Öncelikle bir çocuk sahibi olmaya karar vermiş eşler, birbirlerine bu yolda sürekli destek çıkmalıdırlar. Her iki taraf da kendilerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirmek düşüncesinde olmalıdırlar. 

Kadınlar hamile kalmak için öncelikle kendi vücutlarına yönelik yatırımlar yapmalıdırlar.

Kendi psikolojilerini ve fiziksel olarak vücutlarını gebeliğe hazır hale getirmeleri gerekmektedir. Bunun için öncelikle stresten uzak durmaları şarttır. Stresi günümüzde her hastalığın başlangıcı hatta nedeni olarak adlandırıyorum ben. Stres anında salgıladığımız bazı hormonlar vücudumuzdaki çoğu bölgeye zarar verir. Dolayısıyla bir başka kişiye de can verme aşamasında olan bir kadının önce kendi vücudunu kontrol altına alması gereklidir.

Gebe kalmak isteyen kadının mutlaka öncelikle aldığı besinlere dikkat etmesi, mümkün olduğunca organik beslenmeleri gereklidir. Buna şöyle bir örnek verilebilir. Düşündüğümüzde gebe kalamayan kadınların oranı metropolde yaşayan kadınlarda anadoluda yaşayan kadınlara göre çok daha fazladır. Neden tüp bebek merkezleri büyük şehirlerde ve neden anadoludaki kadınların dörder beşer çocuğu var hiç düşündünüz mü? Ben bunu büyük oranda anadoludaki organik ve stressiz hayata yorumluyorum.

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı, nasıl hamile kalınır

Hamile kalmak isteyen kadınlar mutlaka her çeşit vitamini almaya da dikkat etmeleri gereklidir.

Çünkü vücudunda ne kadar vitamin depolarlarsa bebeklerine o kadar çok faydaları dokunur.

Şüphesiz hamile kalmak isteyen kadınların yapmaları gereken en önemli şey gebe kalması ihtimal günlerde ilişkiye daha sık girmeleridir. Adet döngüsü düzenli ve 28 günde olan bir kadının hamile kalma ihtimali yüksek olan günler 13.-14. günlerdir. Bu hesaplama şöyledir; kaç günde bir adet oluyorsanız o sayıdan 14'ü çıkarıp kalan sayıdaki günde ilişkiye girmelisiniz. Örneğin 30 günde bir adet olan kadın için; 30-14=16 yani adettinden itibaren saydığında 16. günde bu kadının hamile kalma ihtimali en yüksektir. Bunu gözönüne alarak 16. güne 2 gün kala ve 16. günden sonra 2 gün daha sık ilişkide olmalıdır. Bunun nedeni erkekten gelen spermlerin 5 gün boyunca canlı kalabilmesindendir. İlişkiden sonra kadının yapması gereken şeylerden biri de ilişkiden hemen sonra ayağa kalkmamaları ve 5 dakika boyunca karnına masaj yaparak yatmaları hatta ayaklarını yukarıya kaldırmalarıdır. Böylece spermin rahme girip yumurta dölleme olasılığını artırmış olursunuz. Hamile kalmak için seçtiğiniz ilişki saatlerinin sabah erken saatlerde olmasına da özen gösterin çünku spermlerin en kaliteli ve hareketli olduğu saatler sabahlarıdır.

Hamile kalmak için kadınlar arasında kulaktan kulağa geçen bazı besinler de bulunmaktadır.

Bunların herhangi bir bilimsel kanıtlanmış etkilerinin olmamasının yanında bunları deneyip hamile kalan kadınların sayısı da oldukça fazladır. Bu besinler arasında örneğin incirin yumurta çatlatıcı özelliği nedeniyle hamile kalmayı kolaylaştırdığı bilinmektedir. Kuru soğanın rahim ve yumurta kalitesi üzerinde olumlu etkileri olduğu söylenir. Bal, tarçın, çörekotu gibi besinleri de deneyip olumlu sonuç alan kadınlar var. Bu besinlerin hepsi hamile kalma aşamasında farklı olumlu etki yaparlar. Kimisi döllenecek olan yumurtanın kalitesini artırır, kimisi yumurtanın büyümesini hzılandırır kimisi de yumurtayı çatlatmaya yarar. Hepsinin ortak noktası ise kadınların hamile kalma oranlarını artırmaktır.

 Anahtar Kelimeler

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? . tanıtımı. Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

"Şimdi kötüler için Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? .

Bugünün Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar