Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı

Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı

Korunmasız bir cinsel ilişkiden sonra siz istemeseniz de hamile kalma ihtimaliniz vardır.

Korunurken de kazalar olabilir. Bu durumda korunduğunuz halde hamile kalırsınız. Örneğin, cinsel ilişki sırasında prezervatif yerinden kayabilir. Siz doğum kontrol hapınızı almayı unutabilirsiniz ya da ağır bir şekilde ishal olduğunuzda doğum kontrol hapı tam olarak etkisini göstermeyebilir.

Ne yapmalı?

Hamile kalmak istiyorsanız: Hiçbir şey yapmayın.

Hamile kalmak istemiyorsanız iki imkanınız vardır:

“Ertesi gün hapı” alın.
Kadın doktoruna bakırlı spiral taktırın.

“Ertesi gün hapı”

“Ertesi gün hapı” yumurtlamayı baskılar veya geciktirir. “Ertesi gün hapı” mümkün olduğu kadar çabuk alınmalıdır; en iyisi cinsel ilişkiyi takip eden ilk on iki saat içerisinde alınmasıdır. “Ertesi gün hapı” iki değişik ilaç olarak vardır. Bunlardan biri, cinsel ilişkiyi takiben en fazla 72 saat (3 gün) içerisinde etkilidir ve diğeri cinsel ilişkiyi takiben en fazla 120 saat (5 gün) içerisinde etkilidir.

“Ertesi gün hapı”nı eczaneden reçetesiz alabilirsiniz. Eczanede veya doktorda “Ertesi gün hapı” ile ilgili danışma alabilirsiniz.

“Ertesi gün hapı” hamileliği sonlandırmaz. “Ertesi gün hapı” hamile kalınmasını engeller.

“Ertesi gün hapı”nı gebelikten korunma yöntemi olarak kullanmayın. “Ertesi gün hapı”nı bir iki defadan fazla kullanmak zorunda kaldıysanız daha güvenli bir gebelik önleme yöntemini seçmeniz doğru olur.

Bir danışma merkezinde veya doktorda çeşitli gebelik önleme yöntemlerine dair bilgi alabilirsiniz.

“Ertesi gün spirali”

Hamile kalmamak için doğal yöntemler

Korunmasız cinsel ilişkiyi takip eden ilk beş gün içerisinde hamilelik bir bakırlı spiral ile de önlenebilir. Kadın doktoruna gidip bir bakırlı spiral yerleştirtebilirsiniz. Bakırlı spiral dölllenmiş yumurtanın rahime yerleşmesini engeller.

Bakırlı spiral normal bir gebelik önleme yöntemidir. Bu yöntem acil durumlarda da kullanılır. Spiral takıldığı an istenmeyen bir gebelikten korunmuş olursunuz. “Ertesi gün spirali”, daha sonra da spiralle korunmaya devam edecekseniz doğru bir seçimdir. Ayrıca bakırlı spirali, yerleştirildikten üç ila beş yıl sonra değiştirmek gerekir.

Evlisiniz ya da düzenli bir ilişkiniz var.

Partnerinizle korunmadan ilişkiye girdiniz ve hamile kalmak istemiyorsunuz.

Korunmasız ilişkiler sırasında gebelik yüksek bir ihtimaldir. Bu ihtimalinin olmasını istemeyen, bebek sahibi olmak için erken olduğunu düşünen veya çocuğu olup da başka çocuk istemeyen çiftlerden birinin mutlaka korunması gerekir.  Cinsel ilişki sonrasında hamile kalmamak için doğum yapmamış kadınların düzenli doğum kontrol hapı kullanımı gereklidir ancak bu yöntemi istemiyorsanız doğal korunma yöntemi olarak  takvim yöntemini kullanabilirsiniz. Olası yumurtlama gününde 7-10 gün süre ile ilişkiye girmemek ya da bu dönemde bariyer yöntemi kullanarak ek koruma sağlamaktır. Dikkat edilmesi gereken yumurtlama tarihinin olabildiğince tam tespitidir. Bunun için bazal vücut ısısı ölçümleri veya servikal mukus takibi yapmak gerekmektedir. Erkek doğum kontrol yöntemleri takvim yöntemi olarak da değerlendirilebilmektedir.

GERİ ÇEKİLME ETKİLİ BİR KORUNMA DEĞİLDİR

Geri çekilme etkili bir korunma yöntemi değildi. Ülkemizde en çok tercih edilen bu yöntem, spermin vajina içine değil dışarı boşaltılması mantığına dayanmaktadır. Yöntem tamamıyla erkeğin kontrolüne, ilişkideki tecrübesine; yani penis vajina içinde erken boşalmamasına bağlıdır. Geri Çekme yönteminin diğer başarısızlık nedeni ise ilişki sırasında, erkeğin penisinde boşalmadan önce gelen ilk meni içerisinde sperm hücrelerinin bulunmasıdır. Böylelikle daha erkek boşalmadan bile belli oranda sperm vajinaya geçmektedir. Bu yöntem modern tıpta bir doğum kontrol yöntemi olarak önerilmez. "Gebelik olsa da olur" diyenler için belki bu yöntem düşünülebilir.

Prezervatif Kullanmadan Hamilelik Nasıl Önlenir

Etkin korunma için çifte uygun şekilde prezervatif,   ria (spiral),  doğum kontrol hapları gibi modern aile planlaması yöntemleri ön planda düşünülmelidir. Jel ,köpük veya fitil şeklinde olup spermleri öldürerek gebeliği engelleyen Spermisid de kullanabilirsiniz. Diafragma ise Esnek halka şeklinde olup spermisidler ile birlikte kullanılmaktadırlar. Rahim ağzını kapatır. İlişkiden 3 saat önce yerleştirilmelidir. İçinde hormon veya bakır içeren plastikten yapılmış bir madde olan spiral ise doktor tarafından yerleştirilir. Döllenen yumurtanın rahim içine yerleşmesini engeller.Anahtar Kelimeler

Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı . tanıtımı. Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı

Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı

Her etkinlik için gerçek şu ki, Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı" demiştim.

"Keşke iyi bir x Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı

"Şimdi kötüler için Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı .

Bugünün Ilişkiden sonra hamile kalmamak için ne yapılmalı

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar