Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar?

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar?

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı?

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınabilir. Kızlık zarı hamilelik için koruyucu bir bariyer değildir. Çünkü kızlık zarı vajina girişinde bulunan bir kıvrım olsa da ortasında küçük bir delik bulunur.

Kızlık zarı bozulmadan hamileliğin oluşabileceği durumlar şunlardır;

 1. Yeterli vajinal kayganlığın sağlanması
 2. Vajina girişine boşalmak
 3. Esnek kızlık zarı olması
 4. Kızlık zarının olmaması ya da kalıntı kızlık zarı olması
 5. Kızlık zarı deliğinin geniş olması
 6. Girişe izin vermeyen kızlık zarı tipleri olması

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalmak mümkündür

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalmak genellikle sürtünme ile olan ilişkilerde vajinal girişe boşalma sonucu oluşur. Meni kızlık zarı deliğinden vajinal kanala, buradan da rahim içine ulaşabilir. Bu durum eğer kadının yumurtlama zamanına yakın denk gelir ise hamile kalmak olasıdır. Eğer adet gecikmesi de varsa hemen bir gebelik testi yapılmalıdır.

 • Yeterli vajinal kayganlığın sağlandığı, ön sevişmenin uzun tutulduğu cinsel birlikteliklerde vajina çevresindeki kaslar gevşer. Vajinanın gevşemesi ve mukozal kayganlığın yeterli seviyede olması kızlık zarının yırtılmadan cinsel birlikteliğin meydana gelmesine olanak sunabilir.
 • İlişki sırasında vajina içerisine giriş olmasa da genital bölgeye boşalma oldu ise meni sıvısı kızlık zarı deliğinden içeri geçebilir. Bu durumda meninin vajinal kanaldan rahim ağzı ve rahim içine ulaşması olasıdır. Spermler hareketli olduğundan eğer ilişkinin gerçekleştiği o günlerde yumurtlama oldu ise tüplerde döllenme ve gebelik ihtimali gerçekleşebilir. Bu şekilde kızlık zarı bozulmadan hamile kalınmış olur.
 • Kızlık zarı bozulmadan hamile kalmanın bir diğer şekli ise tam bir ilişki olsa da kızlık zarının yırtılmadığı durumlardır. Bu durum esnek kızlık zarı olan bayanlarda mümkün olmaktadır. Esnek kızlık zarı olan bir bayan da ilişki sonrası kızlık zarı bozulmayabilir. Esnek kızlık zarı varlığında kişi gebe kalsa bile kızlık zarı muayenesinde yırtılma ya da bozulma olmadığı görülecektir.
 • Bazen kızlık zarı doğuştan olmayabilir ya da kalıntı şeklinde bulunabilir. Bu durumda da kızlık zarı yırtılması ya da bozulmasından bahsetmek mümkün değildir. Bu bayanlar da kızlık zarı bozulmadan hamile kalma şeklinde bir durum ile karşılaşabilir. Çünkü kızlık zarı olmadığından ilk ilişkide kanama görülmeyecektir.
 • Kızlık zarı deliği her bayanda aynı şekilde olmayabilir. Kızlık zarının bilinen 15-16 ya yakın tipi bulunmaktadır. Küçük delikli, bölmeli, kalburumsu gibi şekillerde olduğu durumlarda kızlık zarını ilişki sırasında geçmek mümkün olmayabilir. Bu durumda da vajina girişine boşalma olursa kızlık zarı bozulmadan hamile kalmak mümkündür.
 • Kızlık zarı ince bir katlantı olsa da her kişide kalınlığı aynı değildir. Bazı bayanlarda normalden daha kalın olabilir. Kalın ve esnek doku yapısı var ise ilişki sırasında yırtılması güç olacağından bozulmama ihtimali bulunur.
 • Bir diğer durumda kızlık zarı deliğinin normalden geniş olmasıdır. Kızlık zarı deliği eğer normalden geniş ise ve yeterli kayganlık sağlanmışsa ilişki sırasında yırtılması zor olabilir. Bu durumda da kızlık zarı bozulmadan hamile kalmak olasıdır.

Kızlık zarı dikimi hamile iken yapılır mı?

Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminin hamilelik varken yapılması uygun değildir. Kürtaj planı varsa eğer ondan sonraki dönemde onarım işleminin yapılması daha doğru olur. Hamilelik döneminde geçici onarım yapılabilir.

Kızlık zarı dikimi yapılmadan önce kişinin gebe olup olmadığı mutlaka bilinmelidir. Son adet sonrası ilişki olup olmadığı öğrenilmelidir. Çünkü kızlık zarı dikildikten sonra hamilelik olduğu saptanırsa yapılacak olan kürtajda kızlık zarı dikimi bozulacaktır. Bu nedenle işlemin tekrar yapılması gerekir.

Kızlık zarı dikildikten sonra hamile kalınır mı?

Kızlık zarı dikildikten sonra hamile kalmak mümkündür. Onarım sonrası sürtünme yolu ile olan ilişkiler ve vajinaya boşalma ile gebelik olabilir. Kızlık zarı dikildikten sonra hamile kalınmış ise kürtaj yapıldığında dikilen kızlık zarı bozulacaktır. Kızlık zarı dikimi olması hamilelik oluşumunu engellemez. Bu nedenle kızlık zarı diktirme sonrası gebelik gelişimi olabileceğinde korunma önerilir.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı?

"Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Suat Süphan Erşahin ; Kızlık zarı ile ilgili merak edilen tüm soruları yanıtladı: “Türkiye'de bakireyken hamile kalan pek çok kadın var”"

Kızlık zarı sadece cinsel ilişki sırasında mı bozulur?

Hayır. Çünkü yaşanan bazı travmalar da kızlık zarının yırtılmasına neden olabiliyor. Bisiklete binmek, bahçe duvarından atlamak, düşmek ve çok faal spor faaliyetlerinde bulunmak da (Dövüş sanatları, bacak açma hareketi yapılan sporlar) yırtılmalara sebep olabiliyor.

Kızlık zarı bozulmadan da gebelik oluşabilir mi?

Evet, kızlık zarı bozulmadan hatta tam ilişkiye girmeden bile gebelik oluşabilir. Sürtünme şeklinde bir ilişkide, erkeğin cinsel organı vajene girmeden de spermlerin bulaşması sonucunda kadın, hamile kalabilir ama kızlık zarı duruyor olabilir. Yani bakire ama gebe olabilir.

YENİLENMEZ!

Kızlık zarının tamiri mümkün mü?

Evet tamiri mümkün; ama bu hiçbir zaman kızlık zarının yırtılma öncesi haline döneceği anlamına gelmez. Yırtılan kızlık zarı yeniden eski haline gelmez, sadece atılan bir dikişle kanama yapacak şekle getirilir. Kızlık zarının tamirinde amaç kızlık zarını yeniden oluşturmak değil, kızlık zarının kanamasını sağlamaktır. Yani kızlık zarı yeniden oluşturulamaz.

Tamir edilen kızlık zarı yüzde 100 kanar mı?

Uzman bir hekim, doğru metotla kızlık zarını tamir ederse yüzde 100 kanayacak hale gelir.

KENDİLİĞİNDEN İYİLEŞMEZ!

Yırtılan kızlık zarı kendiliğinden iyileşebilir mi?

Hayır, hiçbir zaman kendiliğinden iyileşmesi mümkün değildir. Kızlık zarının yırtılan kısımlarının kendiliğinden tekrar birleşmesi söz konusu bile olamaz.

İLİŞKİ SAYISININ ÖNEMİ YOK!

Kızlık zarının dikilmesi için kaç kez ilişkiye girildiğinin bir önemi var mı?

İlişki sayısının bir önemi yok! Kadın kaç yaşında, kaç kez ilişkiye girmiş olursa olsun kızlık zarı kanama yapacak şekilde dikilebilir. Sadece kızlık zarının yapısıyla ilgili bir zorluk yaşanabilir. Ama ilişki sayısının bir önemi yoktur. Doğum yapmış kadının da kızlık zarı dikilebilir. Amaç kanama sağlamaktır.

Kızlık zarının dikildiği erkek tarafından anlaşılabilir mi?

Hayır. Ancak bir doktor muayene ederse anlayabilir. Yani kızlık zarının dikildiği erkek tarafından değil, doktor tarafından anlaşılabilir.

Zar birkaç kez dikilebilir mi?

Evet; kızlık zarını yeniden oluşturmak değil, sadece kanama yapacak şekle getirmek amacıyla yapılan bir operasyon olduğu için birçok kez dikmek mümkündür.

İlişkiden ne kadar süre önce dikilmesi gerekir?

Bunun birkaç farklı yöntemi var. Evlenmeden ya da ilişkiye girmeden birkaç gün önce yapılan dikişle uzun süre kalan dikişler de var. Bir yıl önce de dikiş yapılabilir ve ilişki sırasında kanayabilir. Lokal ya da genel anestezi altında yapılan, yaklaşık yarım saat süren bir operasyondur. Operasyondan sonra rahatlıkla günlük hayata dönülebilir.

FANTEZİ OLARAK DİKTİRENLER VAR

 

Fantezi için kızlık zarı diktiren çiftler oluyor mu?

Evet. Mesela şöyle çiftler olabiliyor; flört döneminde ilişkiye giriyorlar, birbirlerine de güveniyorlar ama evlendikleri gün her şey ritüele uygun olsun istedikleri için kadın, iki-üç yıllık ilişkinin ardından kızlık zarını diktirebiliyor. Yani erkek, kadının sadece kendisiyle birlikte olduğundan emin ama yine de evlilik günü 'kanama gerçekleşsin' diye zarı diktirmeyi talep edebiliyor.

Kadın ve erkek birlikte gelerek kızlık zarını diktiriyor. Çünkü nikah gecesi ilişki sırasında kanamanın gerçekleşmesini istiyorlar. Bu amaçla kızlık zarı diktiren çiftler oluyor. Yıllarca evli olup da'fantezi olsun' diye kızlık zarı diktiren çiftler de var. Evlilik yıldönümü hediyesi yapan bile oluyor.

ZAMANI BİLİNEMEZ

Kızlık zarının ne zaman yırtıldığı öğrenilebilir mi?

Sadece yedi-sekiz gün öncesinde olmuş bir kızlık zarı yırtığı bilinebilir. Ama daha gerisini bilmek mümkün değildir. Bundan önceki yırtıklara biz 'eski yırtık' diyoruz.

Doğuştan kızlık zarı olmayanlar oluyor mu?

Öyle bir şey yok! Doğuştan kızlık zarı olmaması söz konusu değildir. Her kadında kızlık zarı vardır. Sadece kızlık zarının yapısı değişiklik gösterir. Kiminde esnek, kiminde incedir ama sonuçta kızlık zarı vardır. Örneğin; kapalı kızlık zarı var. Onda da, adet dönemi başladığında karın ağrısı olmasına rağmen kanama olmadığı için doktora gelirler ve durum ortaya çıkar. Kızlık zarı açılır ve bununla ilgili sonradan bir sorun yaşanmaması için de rapor yazılır.

TECAVÜZ ANLAŞILIR!

Zardaki yırtığın travmadan mı yoksa cinsel ilişkiden mi kaynaklandığı nasıl anlaşılır?

Tecavüz nedeniyle yırtılmayı, morluklardan veya kan izlerinden anlayabiliriz. Travma sonucu yırtılmalarda da morluk ya da kan izi olabiliyor. Böyle durumlarda kişinin davranış şeklinden, psikolojik durumundan tecavüz olup olmadığını anlamak çok da zor olmuyor zaten.

Bakireyken de Hamile Kalınabilir

Cinsel ilişki sonrası vajinanın sabunla yıkanması kadını enfeksiyonlardan korur: Yanlış!

Vajinanın sabun ve benzeri maddelerle yıkanması doğal ortamını bozar ve enfeksiyonlara karşı direnci azaltır. Bu tür uygulamalar sonucunda mantar ve gardnerella vaginalis gibi bazı enfeksiyonlar oluşabilir.

 

Kızlık zarı bozulmadan gebe kalmak mümkün değildir: Yanlış!

Kızlık zarı bozulmadan da gebe kalınabilir. Kızlık zarı yapı olarak ilişkiyle bozulmayacak (esnek) özellik taşıyabilir veya gebelik vajina girişine akan meninin vajina içerisine girmesiyle oluşabilir.

Prezervatif bütün enfeksiyon hastalıklarının bulaşmasını engelleyebilir: Yanlış!

HPV dışındaki enfeksiyon ajanlarının bulaşmasını engellese de günümüzün cinsel yolla bulaşan en yaygın hastalığı olan HPV’yi tam olarak engelleyemez.

KADIN ORGAZMININ ANAHTARI 'ALTIN ÜÇLÜ' Kadın orgazmı genellikle ulaşıla...

Her cisel ilişkide gebe kalınabilir: Yanlış!

Kadınlarda ayda bir kez gerçekleşen yumurtlama nedeniyle, bugünlere yakın beş-altı günlük sürede hamile kalma şansı bulunur. Bunun dışındaki günlerde gebe kalma şansı çok düşüktür.

Genital enfeksiyonlar sadece cinsel ilişkiyle bulaşır: Yanlış!

Enfeksiyonların asıl bulaşma yolu cinsel ilişkidir. Fakat düşük ihtimalle de olsa alafranga tuvaletlerden de bazı enfeksiyonlar bulaşabilmektedir.

Mantar enfeksiyonu cinsel yolla bulaşan hastalıklardandır ve eşlerde tedavi edilmelidir: Yanlış!

Mantar enfeksiyonları cinsel yolla bulaşan hastalıklardan değildir ve eş tedavisi gerektirmez.

Ertesi gün hapları güvenli bir doğum kontrol yöntemidir ve sık kullanılabilir: Yanlış!

Ertesi gün hapları, normal doğum kontrol hapları oranında koruyuculuğa sahip olmadığı gibi sık kulanılması önerilmez. Bu haplara ancak acil durumlarda başvurulması gerekir.

Acil durumlarda başvurulabilecek tek doğum kontrol yöntemi ertesi gün haplarıdır: Yanlış!

Acil durumlarda ertesi gün hapları dışında kullanılabilecek başka yöntemler de bulunmaktadır. Bunlardan biri de korunmasız ilişki sonrası kadına birkaç gün içinde spiral takılmasıdır.

Menopoz dönemi kadın cinselliğini çok olumsuz etkiler: Yanlış!

Menopoz dönemi sonrası kadının cinsel yaşamını olumsuz yönde etkileyebilecek birtakım olaylar gelişse de, bunlar doktor kontrolüyle rahatlıkla çözümlenebilir. Buradaki asıl problem toplumdaki bu yanlış inanıştır.

SAĞLIKLI CİNSEL YAŞAM

 

Orgazm ile ilgili gerçekler +14
Kadınlar da erken boşalır
Erken boşalma ile ilgili çok şey duymuşsunuzdur ama genellikle bir erkek problemi olarak yansıtılır. Ön sevişme anında ya da birleşme olduktan kısa bir süre sonra boşalma problemi için kullanılır. Doktorlara göre erkeklerin yüzde 20 ila 30'u arası, hayatlarının bir döneminde mutlaka bu problemle karşılaşırlar. Ama erken boşalmak sadece erkeklere özgü bir sorun değil. 18 ila 45 yaşları arasındaki Portekizli kadınlar üzerinde yapılan son bir araştırmaya göre, yüzde 40 oranında bir kısım orgazma niyetlendiklerinden önce ulaşıyor ve yüzde 3’ü bunu kronik olarak yaşıyor.

BU ZARIN TIBBEN BİR YARARI YOKTUR!

Kızlık zarı tıbbi açıdan önemli mi?

Kızlık zarı, kadının cinsel organından yaklaşık 1 ya da 1.5 santimetre içerde yer alan anatomik bir zar, bir yapıdır. Bakire kızlarda enfeksiyonlardan koruma özelliği olduğu düşünülüyor ama 'kızlık zarı olmayan enfeksiyon kapacak' diye bir şey yok!

Doktorun 'ben dikmem' deme hakkı var mı?

Tabii ki doktor istemiyorsa, doğru bulmuyorsa dikmeyebilir. Hayati bir tehlike yok, acil bir durum yok! Dolayısıyla hekim istemezse bu operasyonu yapmayabilir. Ama diyelim ki kişi bir tecavüz sonucu gelmiş, kanaması var. Öyle bir aciliyet varsa doktor dikmek mecburiyetindedir. Ama isteğe bağlı kızlık zarı tamirinde doktorun reddetme hakkı var.Anahtar Kelimeler

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar? . tanıtımı. Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar?

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar?

"Şimdi kötüler için Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar? .

Bugünün Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Doğru bilinen yanlışlar?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar