Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar

Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar

Bu yazımızı sitemize sürekli ve yoğun bir şekilde gelen “ Kanadaya nasıl gidilir “ veya “ Kanada’ya gelmek için ne yapmam lazım ” sorularına genel bir yanıt verebilmek için düzenledik. Türkiye’den yurtdışına özellikle son 10-15 yıldır büyük bir göç başladı. Kanada’ya gelerek çocuklarına iyi bir gelecek sağlamak isteyen binlerce insan göçmenlik yollarını araştırmaya başladı. Bu başvuruların çoğunda adaylar yıllardır kurdukları düzenden vazgeçmeyi, işyerlerini kapatmayı, ellerinde avuçlarında ne varsa satıp bu uğurda kullanmayı göze alıyorlar. Peki Kanada’ya turist, öğrenci veya işçi olarak gelmenin ve burada oturum alarak yeni bir hayata başlamanın yolları neler?

Kanadaya nasıl gidilir?

Kanada’nın çok tercih edilmesi ve her yıl 200 binin üzerinde göçmen almasının nedenlerinden bazıları olarak kabul ettiği göçmenlere din, dil, ırk ayrımı olmadan barış içinde yaşama olanağı tanıması, ekonomik ve sosyal refah ülkesi olması ve yaygın sosyal güvenlik imkanları sayılabilir.

Kanada'ya gitmek isteyen kişilerin en merak ettiği sorulardan başında Kanada'ya nasıl gidilir? sorusu gelmektedir. Kanada, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Kanada vizesi istemektedir. Dolayısı ile Kanada'ya nasıl gidilir? sorusunu cevaplamadan önce Kanada'ya ne amaçla gitmek istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Kanada'ya birçok gidiş yolu bulunmaktadır.

Eğer kısa süreli ziyaret amacı ile gidiyorsanız, kısa süreli Kanada vizesi almanız gerekmektedir. Kısa süreli Kanada vizesi, turist vizesi, ziyaretçi vizesi, aile akraba ziyareti vizesi, ticari vize gibi türleri bulunmaktadır. Kısa süreli Kanada vizesi, tek girişli veya çok girişli olarak verilebilmektedir. Tek girişli (single entry) Kanada vizesi maksimum 6 aya kadar verilmektedir. Kanada tek girişli vize de (single entry) Kanada'dan çıkış yaptıktan sonra, ülkeye giriş yapmak için yeniden başvuru yapmanız gerekmektedir. Çok girişli (multiple entry) Kanada vizesi ise, pasaport geçerlilik sürenize göre 10 yıla kadar verilebilmektedir. Fakat çok girişli (multiple entry) Kanada vizesinde, 6 aydan fazla aralıksız kalamazsınız. Çok girişli (multiple entry) Kanada vizesinde, ülkeden çıkış yaparsanız yeniden başvuru yapmanız gerekmez.

Kanadaya gitmek için şartlar

Kanada da uzun süre yaşamak istiyorsanız, göçmenlik başvurusu yapmanız gerekmektedir. Göçmenlik başvurusu farklı şekillerde yapılmaktadır. Göçmenlik başvurusunun, yatırımcı göçmenlik programı, Kanada aile birleşimi vizesi, girişimci göçmenlik programı, kendi işini yapan kişilerin başvurusu ve express entry gibi türleri bulunmaktadır. Bu nedenle Kanada'da göçmenlik başvurusu yaparken öncelikle ne amaçla gitmek istediğinize karar vermeniz gerekmektedir.

Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar

Örneğin nitelikli çalışan olarak başvuruyorsanız, sizden dil bilgisi, eğitim bilgisi gibi yetkinlikler istenmektedir. Tüm başvuru sahipleri bir havuzda toplanır ve puanlama sistemine tabii olur. Her başvuru türünün puanlama sistemi farklıdır. Kabul edilirseniz, sizden istenen evrakları toplanmanız istenir ve böylelikle başvuru süreciniz başlamış olur.

Kanada’ya Turist olarak gelmek: Turizm amaçlı yapacağınız bu gezide henüz yola çıkmadan önce turistik vize almanız yeterli olacaktır. Turist vizesi Kanada içerisinde iken herhangi bir çalışma veya okuma iznine dönüştürülemez. Vize durum değişikliği için Türkiye’ye geri dönmeniz ve farklı bir vize türüne başvurmanız gerekmektedir. Birçok göçmenlik firması müşterilerine bunun mümkün olduğunu söylesede yasal olmayan farklı yollar izlendiği için neyazıkki mümkün değildir.

Kanadaya gitmek için şartlar
Kanada’ya Göçmenlik Başvurusu ile gelmek: 

Yaş, eğitim, meslek, tecrübe ve akrabalık gibi kişisel faktörler Kanada göçmenlik başvurusunda oldukça önemli. Göçmenlik değerlendirmesinde 10 farklı kriterden en az 75 puan almanız gerekiyor. Bu değerlendirme hizmeti Kanada’da Bir Türk bünyesindeki konusunda deneyimli ve ICCRC sertifikalı göçmenlik uzmanları tarafından kişiye özel olarak sunulmaktadır. Göçmenlik kategorileri kendi arasında yatırımcı göçmenliği, deneyimli işçi ve vasıflı işçi gibi kendi arasında alt kategorilere ayrılmaktadır. Değerlendirme kriterleri genel olarak şu şekildedir:

• Yaş
• Eğitim
• Meslek eğitimi
• Mesleki tecrübe
• Yabancı dil bilgisi
• Kişisel uyum
• Akrabalık

Kanada’ya Eğitim Amaçlı Gelerek Göçmen Olmak: Kanada eğitim açısından dünyada en çok tercih edilen ülkelerden birisidir. Dünya çağında kabul gören üniversiteleri ve kolejleri ile birçok farklı eyalet ve şehirde dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere hizmet vermektedir. Yeni çıkan kanunlar ile Kanada’da 2 yıl okuyarak göçmenlik alınabilmesi ise Kanada’yı eğitim konusunda cazip kılan sebeplerden birisidir. 2 yıl veya üzeri olarak seçilen ve eğitim alınacak bölüm öncesi İngilizce seviyesi olmayanlar için ESL yani İngilizce sınıfları her okul tarafından sunulmaktadır. Sadece Dil okulu ile Kanada’ya gelmenin göçmenlik sürecine herhangi bir etkisi yoktur ve okul bitiminde göçmenlik sürecini başlatmaz.

Kanada’ya İş Teklifi ile Gelmek: 

Yanlış bilenenin aksine buradan iş teklifi alarak Kanada’ya gelmek ve oturum almak artık kolay bir süreç değildir ve en zorlu ve riskli süreçlerden birisi olarak görülmektedir. Zamanında çok suistimal edilen bu yöntem Kanada devleti tarafından tekrar ele alınmış ve buradaki işverenlerin başka ülkelerden işçi getirebilmesi işlemine birçok detay getirilmiştir. Öncelikle iş teklifi yapacak şirketin küçük şirket değil orta bir şirket olması gerekmekte sonrasında ise bu şirketin aradığı eleman için Kanada’daki resmi iş arama firmalarına ve web sitelerine ilan vermesi gerekmektedir. Firmanın başvuran adaylarla görüşmesi, görüşme ve sonuç kayıtlarını tutarak sonuçları bildirmesi ve ancak aradığı elemanın Kanada’da minumum 6 ay süre ile bulunamadığının kanıtlanması halinde davet yapmasına izin verilmektedir. Kanada ile ilgili diğer sorularınıza cevapları buradan - https://tr.wikipedia.org/wiki/Kanada - bula bilirsiniz.

Ayrıca; Kanada’ya gitmek için tüm aracı kurumlara güvenmeyiniz.

Türkiye’de göçmenlik başvurusu yaptığını iddia ederek başvuru sahiplerini Kanada’ya dil okulu veya turist olarak gönderen birçok firma bulunmaktadır.

Bütün bunlara dayanarak söyleyebiliriz ki Kanada’ya gitmenin en kolay yolu göçmenlik için öğrenci vizesi veya turist olarak turist vizesi alarak geçici süreli gitmektir. Ancak her iki durumda da yeterli nakit ve gayrimenkulü gösterip, Kanada elçiliğini geri döneceğinize inandırmanız gerekiyor. Öğrenci ve iş vizesini 2 ile 4 hafta arasında almak mümkün. Aileye bağlı göçmenlik vizesi alıyorsanız dört ile altı ay, bağımsız göçmen vizesine başvurduysanız sekiz ay hatta kimi zaman 24 aya kadar beklemeniz gerekiyor. Kanada’da eğitim, sağlık gibi sosyal imkanlar çok fazla. Ancak vergiler çok yüksektir.

 Anahtar Kelimeler

Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar . tanıtımı. Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar

Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar

Her etkinlik için gerçek şu ki, Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar" demiştim.

"Keşke iyi bir x Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar

"Şimdi kötüler için Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar .

Bugünün Kanadaya nasıl gidilir? Kanadaya gitmek için şartlar

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Benzer paylaşımlar